8.04.17 tunni kokkuvõte

Seekord käis Müncheni Eesti Koolil külas Eesti Kool Belgias kodulooõpetaja Kairit Kolsar.

Koos Kairitiga tegid lapsed kodukeemiakatsesid. Nagu keematunnile kohane vaadati esimese asjana üle ohutusnõuded.  Kui ohutusnõuded ülevaadatud, asuti Kairiti juhendamisel tegema lõbusaid ning kodus kergesti järgi tehtavaid kodukeemiakatsesid.IMG_4436

Ükeskoos tehti järgmist katset toiduõli, vee ja toiduvärgiga, ning ühe salapärase “kihiseva” tabletiga, mis tekitas purgis mullitava värvilise vahu.

Samuti prooviti kuidas küünlaleegi kohal pigistades värsket tsitruselise koort tekivad väikesed “sädemed”, mis tekkisid siis tsitrulise koores olevatest eetrlikest õlidest.

IMG_4435

Õhupalli katse jaoks tuli aga kasutada spetsiaalseid tange (ohutus), millega põleva teeküünla kohal hoidsime kahte õhupalli – üks õhupall plahvatas, teine aga mitte. Kuidas nii?

Õhupall, mis küünla kohal ei plahvatanud, oli seestpoolt täidetud väikese koguse veega. Mis aga plahvatas, oli  seest tühi.

Niisamuti veendusid lapsed, et kui täispuhutud õhupalli juustes veidike hõõruda, saab sellesama õhupalliga laua pealt kokku korjata piprapuru jt. väikeseid osakesi. Hea nipp koristamiseks!

Kõige rohkem elevust tekitas lastes kui üheskoos segasime valmis limase massi.

Massi koostises oli liim, vesi, toiduvärv ning booraks. Kõik lapsed said massi ka mälestuseks koju kaasa.

Oli üks tore päev. Suur tänu Kairit Kolsarile, Eesti Kool Belgias kodulooõpetajale, kes jagas oma teadmisi ka Müncheni Eesti Kooli lastega.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s